O nas
Nazywamy się Ola i Kuba Ryszkiewicz. Od wielu lat pracujemy jako lektorzy i nauczyciele angielskiego. Uczymy w szkołach, uczelniach wyższych, na kursach językowych. Doświadczenie nauczyło nas, że potrzeby każdego słuchacza są inne - każdy inaczej przyswaja wiedzę, każdy czego innego oczekuje.
Big Apple Szkoła Języków Obcych powstała z potrzeby dzielenia się ze Słuchaczami wiedzą przy użyciu najbardziej skutecznych metod nauki języka. To nas wyróżnia na tle standardowych kursów językowych, a dzięki pasji z jaką podchodzimy do nauczania, lepiej motywujemy naszych Słuchaczy do czynnego korzystania z języka obcego.
Szkoła Big Apple jest dla nas drugim domem, a każdy Słuchacz jest naszym gościem. Dostosowujemy nasze kursy i metody pracy do indywidualnych potrzeb i predyspozycji językowych każdego Słuchacza. Uczymy dzieci, młodzież i dorosłych. Bez względu na to, czy przygotowujesz się do egzaminu, chcesz poszerzyć swoje słownictwo, a może po prostu swobodnie komunikować się w języku obcym, na pewno znajdziesz u nas to, czego szukasz.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów i zajęć indywidualnych naszej Szkoły i skontaktowania się z nami. Dołożymy wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania każdego z Was.


Nasza oferta
Języki angielski:
-
Kursy dla dzieci klasy 0-3
-
Kursy dla dzieci klasy 4- 7
-
Kursy dla ósmoklasistów
-
Kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego
-
Kursy maturalne
-
Kursy dla dorosłych
-
Kursy tematyczne (biznesowy, filmowy, techniczny)
-
Konwersacje
Język szwedzki:
-
Kursy dla dzieci
-
Kursy dla młodzieży
-
Kursy dla dorosłych
-
NOWOŚĆ: kursy dla lekarzy i pielęgniarek
Język rosyjski i niemiecki:
-
Kursy dla dzieci
-
Kursy dla młodzieży
-
Kursy maturalne
-
Kursy dla dorosłych
Cennik
Nasi lektorzy

Ola Ryszkiewicz
Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Słupsku, tytuł magistra filologii angielskiej zdobyłam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Oba dyplomy pozwoliły mi na podjęcie pracy w zawodzie filologa już 20 lat temu. Z powodu mojej fascynacji Skandynawią zdecydowałam się również zdobyć tytuł licencjata filologii skandynawskiej i od ponad 10 lat uczę również języka szwedzkiego. Od ponad 18 lat jestem egzaminatorem maturalnym.
Swój warsztat metodyczny szlifowałam przez kilka lat pracy w liceach, gimnazjach i szkołach podstawowych oraz językowych, gdzie również pełniłam rolę doradcy metodycznego. Od 2005 roku jestem związana na stałe ze Studium Języków Obcych Politechniki Warszawskiej jako wykładowca języka angielskiego (technicznego) i szwedzkiego. Od niedawna jestem również wykładowcą na filologii szwedzkiej i angielskiej we Wszechnicy Polskiej w Warszawie. Rynek grójecki i zapotrzebowanie na kursy angielskiego w tym rejonie poznałam dzięki pracy na zastępstwo w Liceum Piotra Skargi i w Gimnazjum Kardynała Wyszyńskiego.
W swojej pracy wykorzystuję autentyczne źródła językowe, takie jak artykuły, filmy lub podcasty. Zachęcam swoich uczniów do korzystania z platform i aplikacji elektronicznych przy nauce słówek i nadzoruję czynnie ich poczynania. Tak tak, korzystanie z telefonu w czasie zajęć jest nie tylko legalne, ale również wskazane i pomocne! Z dumą powtarzam, że moje własne dzieci są przykładem, że tylko kontakt z żywym językiem gwarantuje sukces w nauce języka.
W wolnych chwilach dbam o poziom mojego języka angielskiego i szwedzkiego poprzez słuchanie podcastów lub oglądanie filmów i seriali w wersjach oryginalnych. Często czytam literaturę obcojęzyczną, zwłaszcza skandynawską. Czasami gram na fortepianie i skrzypcach. A kiedy wolnego czasu jest więcej, jeżdżę konno.
Zachęcam do nauki języków! Czytanie i słuchanie w języku obcym poszerza horyzonty prawie tak, jak podróże!

Kuba Ryszkiewicz
Jestem absolwentem Filologii angielskiej i kulturoznawstwa na SWPS. Jeszcze będąc na studiach udzielałem prywatnych lekcji języka angielskiego. Wraz z uzyskaniem dyplomu rozpocząłem pracę w szkole podstawowej jednocześnie cały czas pracując w szkołach językowych. W 2013 roku rozpocząłem pracę w Warszawskiej Szkole Filmowej, gdzie pracuję po dziś dzień ucząc tak angielskiego, jak i prowadząc warsztaty i zajęcia poświęcone narracji filmowej i telewizjnej.
Praca ze zróżnicowanymi grupami wiekowymi o bardzo różnych wymaganiach nauczyła mnie nie tylko dostosowywać sposób prowadzonych zajęć do oczekiwań słuchaczy, ale też używania pasji i własnych zainteresowań jako narzędzi nauczania. Dzięki temu zajęcia nie ograniczają się do suchych książkowych tekstów i wielokrotnie wychodzą poza ramy klasy.
Zainspirowany słuchanymi podcastami (do słuchania których zachęcam wszystkich moich słuchaczy), założyłem swój, w którym miałem okazję rozmawiać z wieloma ludźmi kultury. Mam wrażenie, że to doświadczenie wpłynęło także na sposób prowadzenia przeze mnie zajęć, a zwłaszcza zaś konwersacji.
Lubię język żywy, zasłyszany w podcastach i filmach, czy od native speakerów, a nie suchy, podręcznikowy. Uważam, że nauka języka przede wszystkim powinna być interesująca, dlatego wielokrotnie sięgam podczas zajęć po nowe technologie, youtube, czy fragmenty filmów.